ביטוח משכנתא

עד שהבית יהיה רק שלכם 
לרכוש נכס משלכם, זהו צעד כלכלי גדול ומשמעותי. על מנת שתוכלו לשמור על הנכס בידיכם, עד גמר תשלומי המשכנתא, פנו למומחי אורן איילון סוכנות לביטוח ורכשו ביטוח משכנתא בתנאים נוחים ומשתלמים במיוחד.

פניתם לבנק על מנת לקבל משכנתא לרכישת נכס. הבנק דורש ביטוח משכנתא לפני שיאשר את ההלוואה. אין חובה לרכוש את ביטוח המשכנתא בבנק. תוכלו לקבל ביטוח משכנתא בתנאים מצוינים ומשתלמים אצל אורן איילון סוכנות לביטוח. צוות מומחי הסוכנות ישמח להכיר לכם מוצרי ביטוח משכנתא יעילים ויציבים שלא יכבידו על הכיס, אבל יבטיחו מענה מידי בעת הצורך. העיקר שהבית שלכם יישאר תמיד בידיכם.

מהו ביטוח משכנתא?

משכנתא היא הלוואה לכל דבר, אותה מעניק הבנק ללקוח על מנת שהאחרון יוכל לרכוש נכס. בדרך כלל מדובר בסכום כסף משמעותי ונכבד, אותו מתחייה בלקוח להחזיר בתשלומים חודשיים בצירוף ריבית. הכול טוב ויפה, אבל מה אם ייפגע הלקוח, בעל הנכס? מי יערוב לכספו של הבנק אם יפסיק הלקוח לעבוד ולא יוכל לעמוד בתשלומי המשכנתא? מסיבה זו דורש הבנק ביטוח משכנתא, שיבטיח כי בעת הצורך תחזיר חברת הביטוח את שארית התשלומים לבנק.

ביטוח המשכנתא כולל שני רכיבי ביטוח: ביטוח חיים לבעל הנכס וביטוח מבנה עבור הנכס עצמו. רכיב ביטוח החיים נותן כיסוי לתשלומי המשכנתא רק אם נפגע כוח ההחזר מצד בעל הנכס. אין מדובר בביטוח חיים סטנדרטי. הכיסוי נועד אך ורק לכיסוי שארית המשכנתא. במצבי סיכון כגון, אובדן כושר עבודה, נכות ומוות, תעביר חברת הביטוח את שארית התשלום לבנק והנכס יישאר בידי בעליו או יועבר ליורשיהם על פי חוק.

רכיב ביטוח המבנה, מבטיח את שלמות הנכס ואת השמירה על ערכו לפי שוק הנדל"ן. אם נפגע הנכס מסיבות המפורטות בפוליסת ביטוח המשכנתא, תחזיר חברת הביטוח את שארית המשכנתא לבנק ואילו הנכס יישאר בידי בעליו. לפי המוסכם בפוליסה, תממן חברת הביטוח את עלויות שיקום הנכס והחזרתו למצבו המקורי.